LiveZilla Live Help
به بهانه روز جهانی ام اس | انجمن مولتیپل اسکلروزیس استان مرکزی

به بهانه روز جهانی ام اس

به گزارش روابط عمومی انجمن بیماران ام اس استان مرکزی، در تاریخ هفتم  خرداد ماه  ۱۳۹۴ مصادف با روز جهانی  ام اس در استان  مرکزی  گردهمایی با حضور بیماران مبتلا به ام اس و خانواده های محترم آنها و نیز مهمانانی چون استاندار استان مرکزی و شهردار محترم شهرستان اراک و شخصیت های بنامی چون معاونین و مشاورین استاندار، ریاست و معاونین اداره بهزیستی شهر اراک ،ریاست بیمارستان ولی عصر(عج) و  توسط انجمن خیریه حمایت از بیماران ام اس استان در مجموعه فرهنگی ستارگان برگزار گشت که با استقلال پور شور بیماران وحامیان انجمن رو به رو شد.

با پیگیری های بی وقفه خیرین انجمن ام اس و فعالان آن حدود ۱۰۰۰ نفر از خانواده ی ۱۴۰۰ نفری ام اس استان گرد هم آمده و ساعاتی را با امید بیشتر به زندگی در فضای شاد و آگاهی  دهنده گذراندند. هدف این گردهمایی بی سابقه گردآوری بیماران ام اس و ایجاد فضای مثبت برای آنان و خانواده هایشان بود که خوشبختانه با سعادت از سوی مدعوین رو به رو گشت و فرصتی را فراهم آورد تا خانواده ها با درد مشترک در محیط صمیمی حضور یابند .

در حاشیه این مراسم بصورت نمادین از چند تن از مادران و همسران زحمت کش و فداکار بیماران ام اس تقدیر و تشکر بعمل آمد تا تاکیدی بر خانواده و نقش حمایتی آنان در بهبود وضعیت بیماران شود. لازم به ذکر است که انجمن ام اس استان مرکزی نخستین بار در سال ۱۳۸۳ به همت  خیرین و مسئولین و زحمات سرکار خانم پیغمبر زاده رئیس هیئت مدیره انجمن ام اس استان مرکزی شکل گرفت و اکنون با گذشت حدود یک دهه از فعالیت های این انجمن شاهد فعالیت های حمایتی برای بیماران مبتلا به ام اس در سطح استان هستیم. حمایت های انجمن از خانواده های تحت پوشش شامل امکانات فیزیوتراپی ، ورزش درمانی،مشاوره های تخصصی برای بیماران و خانواده های آنها ،حضور پزشک در مجموعه ،تسهیل در خرید دارو و همکاری با آزمایشگاه های تشخیص طبی و ایجاد کلاس های مهارت زندگی برای افراد تحت حمایت می باشد  تا شاید ذره ای از مشکلات و دردهای ام اس را از دوش جامعه گریبان گیر آن کم کند و اکنون نیز برگزاری این گردهمایی  اقدامی تازه در راستای رفع دغدغه های مشترک این بیماران گردید. چرا که شاهد مشکلاتی از قبیل تامین هزینه های دارو و نیز برخی بازخوردهای نا آگاهانه و نا مناسب نصبت به این بیماران که غالباً قشر جوان جامعه هستند از سوی اجتماع هستیم که شاید احداث انجمن حمایت از بیماران ام اس و گردهمایی هایی از این قبیل علاوه بر مواهب گفته شده سبب گردد تا شناخت عوام نسبت به بیماری ام اس بیشتر شده ، نگاه زیباتری نسبت به ام اس و مبتلایان به آن داشته باشند و از زندگی سهم ویژه تری را برای مبتلایان به این عارضه قائل بدانند.

 

IMG_9904 IMG_9901 IMG_9903 IMG_9902